70 Yaşında Yamaç Paraşütü Yapan Abimizin Düşünceleri

70 Yaşında Yamaç Paraşütü Yapan Abimizin Düşünceleri

Yaşlı gibi kırıcı sözcükler hayatımda asla yer alamdı. Hiçbir dönem bir işi yapmakta da geç kaldığımı düşünmedim. Bu bakımdan yamaç paraşütü yapma düşüncesini bu yaşımda gerçekleştirdim. Daha önce de gerçekleştirdiğim yamaç paraşütü deneyimim hiç bu kadar gerçekçi olmadı. Bu uçuşum gençlik hevesinden ziyade gerçek doğayı keşfetmek adına gerçekleşti.
Gökyüzünde süzülürken bulunduğum ruh halini anlatmaya sözcükler yetersiz kalıyor. Sağ olsun pilotum bana ilk kalkıştan, kalkış öncesinden ve uçuştan önce son derece açıklayıcı bir şekilde yaklaştı. Benimle kurduğu iletişim asla yaşım ile ilgili değildi. Onlar için bu durum o kadar sıradandı ki daha önce bu kararı aldığımda çevremin bakışları beni gerçekten rahatsız etmişti. Pilotum ile başladığım yolculuk öncesinde tüm güvenlik önlemlerinin alınmış olması da beni bir hayli rahatlattı. Böylece gönül rahatlığıyla yolculuğuma başlayabildim.
Yaş almanın en güzel taraflarından birisi istediğin kararı alarak uyguluyor olabilmendir. Gençlikte alınan kararların önünde pek çok sıkıntı bulunabilir. Aile aldığın kararları engelleyebilir. Aynı şekilde farklı nedenler de uçuş konusunda size sıkıntı yaşatabilir. Fakat 70 yaşında biri olduğunuzda hayatta pek az engeliniz kalmıştır. Bu engelin başında sağlık gelir. İlk olarak yamaç paraşütü kararı aldığımda sağlık durumumda ciddi bir sıkıntı olmasa da yaş engelim olur mu diye düşünmüştüm. Fakat uçuş ekibim benimle öyle güzel diyalog kurdu ki yaşın benim için engel değil avantaj dahi olabileceğini gördüm. Bu yaşta insanın pek çok korkusundan sıyrılmış olması, hayatın anlamına yaklaşmış olması uçuşun kolay bir şekilde yaşanmasını sağlıyordu.
Bu zamana kadar hayatında gerçek heyecanı yaşmadığını düşünen herkese yamaç paraşütünü tavsiye diyorum. Uçmanın verdiği bu büyük hazzı insan ömründe bir defa da olsa mutlaka yaşamalı. Uçmanın verdiği özgürlük insanı sonuz yaşam ile buluşturuyor. Yükseklerde yer almak korkulacak bir şeyin olmadığını da bizlere gösteriyor.

UÇUŞ KARTI SATIN AL

İstanbul Extrem Uçuş Kartı İle Türkiye'nin İstediğin Noktasında Yamaç Paraşütü Yapabilirsin