Adana’da Yamaç Paraşütü

Adana’da Yamaç Paraşütü

Heyecan ve adrenalin dolu bir şeyler mi istiyorsunuz bu hayatta artık pek fazla durağan olmaktan sıkıldınız mı işten bunalıp evde oturmaktan bunalıp hayatınıza renk katmak ister iseniz aradığınız şey bu yazıda sıcaklığı ile bizleri kanallara ve suya girmek zorunda bırakan Adana’yaserinlemek için başka çözüm bu spor olmalı hem spor yapıyorlar hem de eğleniyorlar adana yamaç paraşütünde Türkiye’de iyi bir konumda festlerve etkinlikler düzenlenen adana Takipçilerine inanılmaz bir deneyim sunuyor.

Adana Seyhan Baraj Gölü üzerinde Sarıçam 'da Menekşe Uçuş Tepesi' nde tecrübeli uzman pilotlar eşliğinde bu eşsiz deneyim ile unutulmaz bir anı yaşıyor benim gittiğimde makul bir ücret ile başladığımız heyecan dolu bu aktivite 250 m yükseklikten bırakılacağımızı duyduğumda korku ve heyecana bağlı olarak biraz ürkmüştüm. Adrenalin yaşama isteğim beni yine de yapmaya davet etmişti Seyhan baraj gölünün üzerinde menekşe uçuş tepesinde arkamda pilotum ile beraber atladığımda hem gökyüzün hem de denizin mavisinin birleştiği bu güzel dünya bana daha anlamlı gelmiş ve de dünyaya bir de kuşbakışı olarak bakmak bana heyecan vermişti iniş yapacağımız alan çimler ile serili yumuşak bir alandan oluşuyordu.Profesyonel kameraları ile bu unutulmaz anları ölümsüzleştirerek, bizlere vermişlerdi kameradan fotoğraf ve video çeken pilotumuz bize bu anları hediye etmesi yolculuğu daha da ölümsüzleştirmeye yetmişti.Geçen yıl Adana yamaç paraşütü festivali renkligörüntülere konu oldu yüzlerce paraşütçü aynı anda uçuş yaparak yerden izleyenlere adeta şov yaptı her yıl yenisi düzenlenen bu festival önümüzdeki sene 10.su3 Düzenlenecek ben orada olacağım sizi de beklerim. Bu alanlardan ilki Kabasakal yamaç paraşütü pistidir. Tepe görsellik açısından oldukça dolu dolu bir tepedir. Aynı zamanda tepenin yüksekliği 245 metredir. Bu tepede yapılan uçuş süreleri hava durumu ve rüzgâr seviyesine göre değişiklik göstermektedir.Kabasakal tepesine nazaran uçuş süreleri daha fazla olan menekşe tepesi, yaklaşık olarak on beş yirmi dakika uçuş gerçekleştirilebilir.
Yapılan bu uçuşlarda siz unutulmaz anlar yaşarken eğitmenlerimiz sizlerin bu mutlu anlarını kazandıkları deneyimler sayesinde hangi açıdan daha iyi fotoğraf ya da video kaydını bilerek buna yönelik sonucundan memnun olacağınız kayıtlar alarak, sizlere somut anılar bırakmanızı sağlayacaktır.

UÇUŞ KARTI SATIN AL

İstanbul Extrem Uçuş Kartı İle Türkiye'nin İstediğin Noktasında Yamaç Paraşütü Yapabilirsin