Gökyüzünde Evlenme Teklifi

Yamaç Paraşütü
Gökyüzünde Evlenme Teklifi

Gökyüzünde Evlenme Teklifi

Uzun zamandır birlikte olduğunuz ve hayatınızın geri kalanını birlikte geçirmek istediğiniz sevdiğinize gökyüzünde bunu sormak istemez misiniz?

Klişelerden ve tekdüzelikten sıkılan gençlerin çok fazla tercih ettiği gökyüzünde evlilik teklifi son zamanlarda daha da popüler olmuş durumda. Ülkemizde en popüler olan yamaç paraşütü alanı olan Fethiye Babadağ’da gökyüzünde evlilik teklifi haberlerini her yaz okuyor ve izliyoruz. Muhteşem bir manzarada, özgürlüğün doruklarındayken yerde sizi izleyen sevgilinize evlilik teklifi edebilir ve ikiniz içinde asla unutulmayacak bir anı oluşturabilirsiniz.

Herkes evlilik teklifinin unutulmaz ve çok özel olmasını ister. Eğer gökyüzünde evlilik teklifi yapacaksanız bu anın asla a ma asla unutulmayacağını garantilemiş olacaksınız. Yamaç paraşütü hizmetini aldığınız kurum ile önceden haberleşerek planınız konusunda bilgilendirdikten sonra harekete geçebilirsiniz. Eğitimli bir pilot eşliğinde gerçekleştirdiğiniz tandem uçuşu sırasında hayatınızın en özel anlarından birini yaşayabilir ve yeni bir hayata adım atabilirsiniz.

Tandem Uçuşu Nedir ?

Tandem uçuşları basit olarak yamaç paraşütü deneyimini yaşamak isteyen macera severlere sunulan uzman pilotlarla birlikte yapılan uçuş deneyimleridir. Belirli yamaç paraşütü noktalarında tandem uçuş yapıla bilindiği gibi bu hizmeti veren kurumların kendi alanları da bulunmaktadır. Belirlenmiş olan noktalara gittikten sonra hiçbir saniyesini unutamayacağınız deneyimler yaşayacağınız tandem uçuşu için ön hazırlıklar başlar. 

Tandem yamaç paraşütleri yolcu ve pilotu beraber taşımak için dizayn edilmiş paraşütlerdir. Bu kanatlar açık bir şekilde 15-20 derecelik eğime sahip araziye serilir, yolcu da önde olacak şekilde kanada bağlanır ve güvenliği sağlanır. Uygun rüzgar şiddeti ile beraber yürümeye başlanır, bu sırada kanat hava ile dolar ve yükselir. Bu sayede uçuş başlamış olur sizde bu muhteşem deneyimi tandem uçuşu aracılığı ile yaşamaya başlarsınız.

Tandem uçuşu sırasında havada sohbet edebilir, fotoğraf ve video çekimi yapabilirsiniz. Tandem uçuşunu en mükemmel hale getirebilmek için kişi de aranan özelliklerin yanı sıra ortam ve havada da aranan bazı kriterler mevcuttur. Bunlardan en önemlisi uygun rüzgar ve hava koşullarıdır. Arazinin eğimi ve malzemelerin yapısı da tandem uçuşu kalitesini etkileyecektir. Ayrıca pilotunuzun performansı ve tecrübesi de oldukça önemlidir. Pilotunuz endişe ve kaygılarınızı gidererek havada eğlenceli anlar yaşamanızı sağlayacaktır.

 

Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır ?

Türkiye’de yamaç paraşütü için elverişli birçok yer bulunmakta. Bunlardan en çok tercih edileni ise açık ara farkla Fethiye’de bulunan Babadağ’dır. Bu kadar popüler olma nedenlerinden biri ise 1900 metreden atladıktan sonra, Ölüdeniz manzarasıyla çekeceğiniz göz ziyafetidir. Profesyonel sporcuların ise en çok tercih ettiği lokasyon Erzurum Munzur Dağları’dır. Nedeni ise 3250 metre ile sporcular için oldukça tatmin edici olmasıdır. Ayrıca Denizli Dinamit Tepesi, Adıyaman Nemrut Dağı, Kaş Asas Tepesi gibi yerlerde yamaç paraşütünde oldukça popüler olan bazı yerlerdir.

Yamaç Paraşütü

Paylaş :

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herhangi bir sorunuz mu var ?

Profesyonel Müşteri Temsilcilerimizden Yardım Alın

Table of Contents

Canlı Destek
Canlı Destek
İstanbul Extrem
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?