İstanbul Paragliding 2023

Yamaç Paraşütü

İstanbul Paragliding

Dünyanın en büyük metropollerinden olan İstanbul’un geniş sahillerinde yapılabilecek en muhteşem aktivitelerinden biri olan İstanbul paragliding birçok kişi tarafından zevkle yapılmaktadır.  

Hem denizi hem de doğal güzelliklerinin varlığı İstanbul’u paragliding aktivitesi için en çok tercih edilen il haline getirmiştir. Deniz paraşütü olarak da bilinen paragliding İstanbul’un geniş sahillerinde eşsiz manzara eşliğinde yapılmaktadır. 

Deniz sahillerinde ve yüksek tepeli alanlarda yapılan İstanbul paragliding birçok kişinin severek yaptığı eğlenceli etkinlikler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. İstanbul paragliding şehrin kalabalığından sıkılan ve temiz hava almak isteyen birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. 

Profesyonel paraşütçü eğitmenler eşliğinde yapılan İstanbul paragliding etkinliği kısa sürede ve zevkle yapılabilecek bir faaliyet olarak birçok kişi tarafından yapılmaktadır. 

Şehrin masmavi ve yemyeşil alanlarının iç içe geçtiği yerlerinde yapılan İstanbul paragliding hafta sonlarında yapılacak en önemli etkinlikler arasında yer almaktadır. 

Marmara bölgesinin gözde şehirlerinden olan İstanbul’un deniz manzaralı tepelerinde yerli ve yabancı birçok turistin yaptığı aktivitelerden olan İstanbul Yamaç Paraşütü firmaların profesyonel paraşütçü eğitmenleri tarafından güvenilir bir şekilde öğrenilerek yapılmaktadır. 

Eğlenceli İstanbul Paragliding Aktivitesi

Genellikle rüzgârlı günlerde rüzgâr yardımıyla rahatlıkla yapılan İstanbul paragliding profesyonel paraşüt eğitmenleri eşliğinde son teknolojili ekipmanlarla yapılır. 

İstanbul yamaç paraşütü profesyonel ve deneyimli paraşüt eğitmenleri tarafından yapılabildiği gibi eğitim alınarak bireysel olarak da yapılabilmektedir. Adrenalin seviyesi yüksek olan etkinliklerden olan paragliding birçok kişinin korkularını yenmelerine olumlu katkıda bulunarak normal hayatlarına daha özgüvenli bir şekilde devam etmelerini sağlayarak eğlenceli bir aktivitedir.

 Başta valilik olmak üzere belediyeler ve kaymakamlıklar tarafından desteklenen İstanbul Yamaç Paraşütü etkinliği macera severlerin İstanbul’un eşsiz manzarası eşliğinde güvenli bir şekilde eğlenceli vakit geçirmelerini sağlar.

 İstanbul’un deniz manzaralı ve tepeli semtleri ve sapa bölgelerine ulaşım ağının yoğun ve işlek olması paragliding ve yamaç paraşütü severlerin etkinliğin yapılan alana daha çabukluğu ulaşmalarını kısa sürede sağlar. 

Şehir içi ulaşım ağının ve taksi hatlarının yoğun olarak yapıldığı Çatalca Ormanlı, Pendik, Aydos, Karaburun ve Silivri bölgeleri paragliding tutkunlarının sıklıkla tercih ettiği yerler arasında yer almaktadır. Yeşil ve mavinin iç içe geçtiği muhteşem manzaralı İstanbul’un denize sıfır tepelerinde deneyimli paraşütçü eğitmenler eşliğinde yapılan İstanbul paraşüt kaliteli zaman geçirmek isteyenlerin ilk sıradaki aktiviteleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. 

Firmanın profesyonel paraşütçü eğitmenleri ve son teknolojili ekipmanlarla desteklenen İstanbul paraşüt macera severlerin tatillerde ve boş zamanlarında tercih ettikleri aktiviteler arasında ilk sıralarda gelir.

Mavi Ve Yeşilin İç İçe Geçtiği İstanbul Tepelerinde Paragliding

İstanbul’un eşsiz tepelerinde kısa süreliğine de olsa rüzgâr ve kol kası gücüyle gökyüzünde uçmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olan İstanbul Yamaç Paraşütü şehirde yapılabilecek en güzel etkinliklerden biridir. 

Kısa sürede güvenilir bir şekilde yapılan İstanbul Yamaç Paraşütü Marmara bölgesinde yapılabilecek bölgenin maviliğiyle ve yeşilliğiyle uyumlu bir aktivitedir. Üç farklı iklimin hâkim olduğu Marmara bölgesinde her mevsimde yapılabilecek İstanbul paragliding son teknolojili ekipmanlarla yapılır. 

İstanbul’un deniz manzaralı semtlerin yemyeşil alanlarında yapılan paragliding ve yamaç paraşütü dikkatli yapılması gereken bir aktivite olduğundan dolayı eğitim alınarak yapılır. Sağlık Bakanlığı’nın paragliding ve yamaç paraşütü binme yaş sınırı 16 olduğundan dolayı güvenliği oldukça yüksektir. 

Adrenalin ve heyecan seviyesi yüksek olan İstanbul yamaç paraşütü etkinliği başta kalp hastaları olmak üzere astım, nefes darlığı, şeker ve tansiyon hastalarının yapması yasak olan bir aktivitedir. Paragliding ve yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin sağlığının müsait olması ve 16 yaşını doldurmuş olması gerekir. Sağlığı yerinde olan ve 16 yasını dolduran herkes uzman paraşütçüler eşliğinde İstanbul yamaç paraşütü aktivitesine katılabilme imkânına sahiptir.

İstanbul Yamaç Paraşütü İçin Hangi Bölge Tercih Ediliyor?

Yamaç paraşütünün risksiz bir spor olup olmadığı konusunda hala anlaşmazlık var. Yamaç paraşütünün yapılma şekli, gerçekten güvenli bir spor olup olmadığını belirleyecektir. Çünkü yamaç paraşütü doğru yapıldığında güvenli olduğu bilinen bir spordur. 

Uygun donanım ile İstanbul paraşüt uçuşları son derece güvenlidir. Bir yamaç paraşütünü başarıyla uçurmak için ideal hava koşulları ve uygun ekipman gereklidir. Her uçuştan önce hava durumu kontrol edilmelidir. 

 Her uçuştan önce, ekipman denetimleri yapmak çok önemlidir. Bu gerekliliklerin yerine getirilmesi ve pilotların talimatlarına uyulması durumunda yamaç paraşütü uçuşlarının güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkündür. Yamaç paraşütü ekstrem bir spor olmasına rağmen geniş bir kitleye sahiptir. 

Ancak THK ve FAI, uçuşa katılmak için kişilerin en az 16 yaşında olması gerektiğini kurallar arasındadır. Kalp hastalığı, astım, tansiyon, diyabet, obezite ve diğer hastalıkları olan kişilerin bu uçuşuna izin verilmemektedir.

İstanbul Paragliding Aktivitesinin Önemi

Büyük metropol şehirlerinden biri olan İstanbul’un kalabalık ortamlarından bunalan ve temiz hava ihtiyacı olanlara güzel bir deneyim yaşatan İstanbul yamaç paraşütü aktivitesi insan sağlığını birçok yönden olumlu etkilemektedir. 

Birçok kişiyi hem ruhsal hem de bedensel açıdan olumlu etkileyen İstanbul paragliding bireysel olarak yapılabildiği gibi ikili gruplar halinde de yapılabilen bir aktivite olarak insanların sosyalleşmesine de olumlu katkıda bulunur. İstanbul yamaç paraşütü hizmeti veren firmaların sitesinde istenilen saatlerde İstanbul’un yamaç paraşütü yapılan alanlarında önceden randevu alınarak yapılan İstanbul yamaç paraşütü etkinliği avantajlı fiyatlarla yapılmaktadır. 

İstanbul’un masmavi ve yemyeşil alanlarında profesyonel olarak yapılan İstanbul yamaç paraşütü macera severlere unutulmaz keyifli ve eğlenceli anlar yaşatmaktadır. İstanbul’da yaşayanlar ve sonradan şehre gelenler tarafından sıklıkla tercih edilen İstanbul yamaç paraşütü aktivitesi 10 ile 30 dakika süre aralığında profesyonel paraşütçü eğitmenler eşliğinde güvenli bir şekilde yapılır.

 Deneyimli firmalar tarafından yapılan İstanbul yamaç paraşütü avantajlı fiyatlarla kısa sürede verimli bir aktivite olarak birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir 

 

İstanbul Paragliding Fiyatları

İstanbul’un eşsiz manzarası eşliğinde yapılan ve Marmara bölgesinin en çok tercih edilen aktivitesi olan İstanbul paragliding fiyatları yapılan paragliding süresine göre farklılık göstermektedir.

Deneyimli ve profesyonel paraşütçü eğitmenler eşliğinde güvenilir bir şekilde yapılan bireysel İstanbul paraşüt fiyatları ikili gruplar halinde yapılan İstanbul yamaç paraşütü fiyatlarından daha yüksektir.

Boş zamanlarında kaliteli vakit geçirmek isteyen birçok kişinin İstanbul’un doğayla iç içe geçmiş semtlerinde eşsiz manzarada yapılan İstanbul yamaç paraşütü istenilen saat dilimlerinde yapılabilmektedir.

Güzel bir manzara ve temiz hava ihtiyacı olanların hafta sonlarında sıklıkla tercih ettikleri İstanbul paragliding profesyonel paraşütçüler eşliğinde keyifli bir şekilde yapılmaktadır. Profesyonel paraşütçülerin eğitimi alınarak yapılan bireysel İstanbul yamaç paraşütü aktivitesinin fiyatları eğitim süreci de gerektirdiğinden dolayı fiyat olarak daha yüksek olmaktadır.

İstanbul yamaç paraşütü, farklı tarifelerle birçok macera severe avantajlı fiyatlarda deniz paraşütü yapma imkânını vermektedir. Firmanın internet sitesinden uçuş kartı alınarak ayarlanan İstanbul yamaç paraşütü aktivitesi firmanın sitesinden kredi kartı ve banka kartı seçeneklerinden de kolaylıkla ayarlanır.

 

İstanbul Yamaç Paraşütü uçuşlarımız ayrıntılı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için bizi arayabilirsiniz

05424922022

instagram: @istranbulextrem

Yamaç Paraşütü

Paylaş :

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herhangi bir sorunuz mu var ?

Profesyonel Müşteri Temsilcilerimizden Yardım Alın

Table of Contents

Canlı Destek
Canlı Destek
İstanbul Extrem
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?