İstanbul’da Yamaç Paraşütü Yapılır Mı ?

Yamaç Paraşütü

İstanbul'da Yamaç Paraşütü Yapılır Mı ?

İstanbul şehirleşmenin en üst noktada olduğu şehrimiz olmasına rağman Anadolu ve Avrupa yakasında olmak üzere yamaç paraşütü yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. İstanbul’da yamaç paraşütü yapmak için iletişime geçtiğiniz kurumla yamaç paraşütünün yapılacağı lokasyona en yakın yerde buluşabilir ve alana doğru birlikte hareket edebilirsiniz.İstanbul’da yamaç paraşütü yapılan alanlardan Avrupa yakasında olan yerlerden biri Çatalca / Ormanlı Köyü’dür.

Ormanlı Köyü’nde hem köyü gezip köylülerin taptaze ürünlerinden satın alabilir, uçuştan önce veya sonra piknik yaparak şehirden uzaklaşıp doğayla bütünleşebilirsiniz. Ayrıca İstanbul’da yamaç paraşütü Karaburun ve Silivri’de de yapılmaktadır. İstanbul Anadolu yakasında ise Karadeniz’in biricik incisi Şile sahilinde de yamaç paraşütü deneyimi yaşayabilir, denizin ve gökyüzünün güzelliğinin keyfini çıkarabilirsiniz. İstanbul’da yamaç paraşütü yaparak şehrin gürültüsünden ve yoruculuğundan birkaç saatliğine uzaklaşabilir hem gökyüzünün hem de doğanın keyfini çıkararak özgürleşebilirsiniz. 

Eğitimli pilotlarla yaptığınız bu uçuşu hayatınız boyunca unutamayacak ve bambaşka bir deneyim kazanmış olacaksınız. İlk yamaç paraşütü deneyiminizi gerçekleştirirken sohbet edebilir, video ve fotoğrafta çekebilirsiniz. İstanbul’da yamaç paraşütü yapmanıza yardımcı olabilecek birçok kuruluş mevcuttur. Aklınıza dahi gelmeyecek doğa güzelliklerinin içinde İstanbul’da yamaç paraşütü yaparak masalsı bir deneyim elde edebilirsiniz. İstanbul’da yamaç paraşütü yapmanın keyfini yaşayacağınız, uzman yamaç paraşütü pilotlarıyla yapacağınız bu uçuşun adı ise tandem yamaç paraşütüdür.

İstanbul'da Yamaç Paraşütü Yapılır Mı ?

andem uçuşları basit olarak yamaçparaşütü deneyimi yaşamak isteyen bireylere sunulan eğitimli pilotlarla birlikte yapılan uçuş deneyimleridir. Belirli yamaç paraşütü noktalarında tandem uçuş yapılabildiği gibi bu hizmeti veren kurumların kendi pistleri de bulunmaktadır. Belirlenen noktalara gittikten sonra her saniye unutamayacağınız deneyimler yaşayacağınız tandem uçuşu için hazırlıklar başlar. Tandem yamaç paraşütleri yolcu ve pilotu beraber taşımak için dizayn edilmiş paraşütlerdir.Paraşüt açık bir şekilde 15-20 derecelik eğime sahip araziye serilir,yolcu da önde olacak şekilde kanada bağlanır. Uygun rüzgar başladığında beraber yürümeye başlanır,bu sırada kanat tepeye çıkar ve hava ile dolar. Daha sonra ise havalanma başlamış olar sizde bu muhteşem deneyimi tandem uçuşu ile yaşamaya başlarsınız.

Tandem uçuşu sırasında havada sohbet edebilir,fotoğraf ve video çekimi yapabilirsiniz. Tandem uçuşunu en mükemmel hale getirebilmek için kişi de aranan özelliklerin yanı sıra ortam ve havada da aranan bazı kriterler mevcuttur. Bunlardan en önemlisi uygun rüzgar ve hava koşullarıdır. Arazinin eğimi ve malzemelerin yapısı da tandem uçuşu kalitesini etkileyecektir. Ayrıca pilotunuzun performansı ve tecrübesi de oldukça önemlidir.

Yamaç Paraşütü

Paylaş :

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herhangi bir sorunuz mu var ?

Profesyonel Müşteri Temsilcilerimizden Yardım Alın

Table of Contents

Canlı Destek
Canlı Destek
İstanbul Extrem
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?