Karaburun Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü
Karaburun Yamaç Paraşütü

Karaburun Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü doksanlı yılların başında ülkemizde popüler olmaya başlayan ve günümüzde oldukça çok yapılan sporlar arasında yer almaktadır. Bu sporu gerçekleştirmek için katılımcıların farklı seçimleri bulunmaktadır. Eğitim alarak bir lisans sahibi olup bireysel uçuş gerçekleştirmenin yanı sıra tandem uçuşlar ile pilot eşliğinde uçuşlar gerçekleştirmekte mümkündür. Yamaç paraşütünde tandem uçuşlar genellikle turistik uçuşlar olarak da sınıflandırılmaktadır. Bu uçuşlarda kişiler özel ekipmanlar sayesinde pilot eşliğinde yamaç paraşütü uçuşunu gerçekleştirir.

Yamaç paraşütü hemen herkesin hayali olan gökyüzüne ulaşmanın yollarından biridir. Kişilere eşsiz bir deneyim yaşatan yamaç paraşütünde özgürlüğü sonuna kadar hissedeceksiniz. Yamaç paraşütü uçuşlarında adrenalin yanı sıra doğanın eşsiz güzelliğine de şahit olunmaktadır. Yamaç paraşütü uçuşlarının güvenliği ile ilgili yapılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyleyebiliriz. Güvenlik gereğiyle pilot ve uçuştaki kişiyi taşıyabilecek kapasitede yedek paraşüt her zaman bulunmaktadır.

Yamaç paraşütü ülkemizde birçok farklı lokasyonda aktif eğitimler ve uçuşlar ile gerçekleştirilmektedir. Bu lokasyonlardan en önemlisi ve yamaç paraşütü dendiğinde akla ilk gelen şüphesiz Fethiye Baba dağdır. Sonrasında akla gelen ilk bölge ise yine şüphesiz İstabulun arnavutköy ilçesine bağlı karaburundur. Karaburun Yamaç Paraşütü bu bölge aynı zamanda dünyanın da en önemli yamaç paraşütü lokasyonları arasında yer almaktadır. Yamaç paraşütü ülke genelinde birçok farklı noktada da gerçekleştirilmektedir.

İstanbul Karaburun Yamaç Paraşütü

İstanbul gibi büyük ve kalabalık bir şehirde yamaç paraşütü yapılabilecek birkaç nokta bulunmaktadır. Bu yerlerden Karaburun İstanbul için önemli yamaç paraşütü noktalarından biridir. İstanbul’un yorucu ve kalabalık atmosferinden uzaklaşmak isteyen ve eşsiz deneyim ve manzaranın tadını çıkarmak isteyen adrenalin tutkunları için Karaburun doğru bir tercihtir. Bu bölgede yapılan yamaç paraşütü uçuşlarında kişiler yaşadıkları maceraları fotoğraf ve video ile de kayıt altına almaktadır.

Karaburun Yamaç Paraşütü

Kimler Yamaç Paraşütü Yapabilir ?

Yamaç paraşütü uçuşlarını gerçekleştirebilmek için katılımcıların yerine getirmesi gereken belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar tandem uçuş ve bireysel uçuşlarda farklılık göstermektedir. Tandem uçuşlar için katılımcıların 18 yaşından büyük ya da veli imzalı ve noter onaylı izin belgesinin olması, sağlık açısından uçuşa engel bir rahatsızlığının olmaması yeterlidir. Ancak bireysel yamaç paraşütü uçuşlarında şartlar biraz daha katı ve fazladır. Bu şartlara maddeler halinde bakacak olursak;

  • Kişinin 18 yaşından büyük olması.
  • En az başlangıç seviyesi yamaç paraşütü eğitimini başarı ile tamamlamış olması,
  • Son 6 aya ait adli sicil kaydı,
  • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi,
  • En az ilköğretim mezunu olması gereklidir.

Bu şartları sağlamayan kişilerin yamaç paraşütü yapması mümkün değildir.
İstanbul’un yanı başında yer alan Karaburun da eşsiz bir deneyime hazır mısın? Zaman kaybetmeden planlamanı yap ve rezervasyonunu yaptırmayı unutma. Yamaç paraşütü ile adrenalin ve eşsiz deneyim seni bekliyor.

Yamaç Paraşütü

Paylaş  :

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herhangi bir sorunuz mu var ?

Profesyonel Müşteri Temsilcilerimizden Yardım Alın

Table of Contents

Canlı Destek
Canlı Destek
İstanbul Extrem
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?