Korkuların Hayallerinden Yüksekte Olmasın ! 2022

Yamaç Paraşütü
Korkuların Hayallerinden Yüksekte Olmasın

Korkuların Hayallerinden Yüksekte Olmasın !

İnsanoğlunun hem en büyük rüyalarından hem de en büyük korkularından biri olan uçmak, geçmişten bu yana üzerine şiirler, hikayeler yazılmış bir olgu olmuştur. Küçükken bazılarımız uçmayı düşlerken bazılarımızsa yüksek bir yerden zıplamaya dahi cesaret edemezdik. Yetişkinler içinde aynı şey söz konusu. Çok güzel bir buluşmaya şehir dışına giderken neşemizden ve hevesimizden çalarak uçaktan korkar ve kendimizi hiç yoktan strese sokarız. Peki, bu doğru mudur? 

Korkuların Hayallerinden Yüksekte Olmasın

Elbette ki çoğumuz için elde olan bir şey değil uçma korkusu. Önüne geçebilmek uğraş istiyor. Acaba çocukluğumuza dönseydik ve bu korkunun tohumunun içimize düştüğü o ana dönebilseydik, korkularımızı söküp atabilir miydik? Bizce evet. Bu yüzden çocuklarımıza öğütlememiz gereken şeylerden en önemlisi korkularının hayallerinden yüksekte olmasına izin vermemeleri gerektiği olmalı. Korkuların Hayallerinden Yüksekte Olmasın !

Ne demek bu diyenler için açıklayalım. Korkularınız hayallerinizden yüksekte olmasın çünkü o zaman hayatınızı bir korku hapishanesinde tek mahkum olarak yaşar ve kendinizi anlamlı anlardan mahrum bırakırsınız. Kendinize olan güveninizi kaybeder ve neşenizi öldürürsünüz.

Deneyimleyebileceğiniz bir sürü unutulmaz şey varken korkularınıza esir olmak sizi yaşamaktan alıkoyacaktır. Hazır uçmaktan bahsetmişken, en çok korkulan diğer bir hava aktivitesi olan yamaç paraşütünden bahsedelim. Yükseklik korkunuz varsa kaybedeceğiniz müthiş bir ayrıntı yamaç paraşütü. Korkularınızı hayallerinizden yükseğe koyarsanız yamaç paraşütü gibi sizi özgürlüğünüzle buluşturacak bu güzel spordan mahrum kalacaksınız.

Bizim derdimiz ise kendinize veya çocuklarınıza bunu yapmamanız. Hayatınızı maceraya çevirerek yaşamanız ve her anını unutulmaz kılmanız. Yamaç paraşütü yaparken gökyüzüne aşık olacak, özgürlüğe şiirler yazacak ve doğaya şarkılar besteleyeceksiniz. Korkularınızı o an bir kenara bırakmanız bir daha asla korkmamanızı sağlayacak çünkü bu deneyimden sonra, korkular bileklerinize pranga vuramayacaklar. Yamaç paraşütünü bu kadar övdükten sonra birazda bilgi vermek gerekiyor. Peki bakalım neymiş bu hayat değiştiren yamaç paraşütü?

Yamaç Paraşütü Nedir ?

Yamaç paraşütü, serbest paraşütten farklı olarak bir yamaç veya tepeden havalanarak yapılan bir hava sporudur. Serbest paraşüt malzemesinin aerodinamik yapısının hafifletilmesi ile elde edilmiş bir paraşüt yapısına sahiptir. Paraşüt dört ana bölümden oluşmaktadır. Kanat, hava ile dolarak paraşütün kalkışına olanak sağlayan bölümdür. İpler, kanada yaklaştıkça iki veya üçe ayrılan ve ağırlığı kaldıran kısımdır. Kuşam ise tahta veya plastikten yapılan oturma bölümüne verilen addır. Son olarak kolonar ise ipleri tek noktada toplayarak kalkış ve inişte kontrol kolaylığı sağlayan parçalardır.

Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır ?

Yamaç paraşütü için belli bir yüksekliğe sahip bir yamaç veya tepe yeterli olacaktır. Tabi ki bunlardan önce dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise hava koşulları ve rüzgarın yön ve şiddetidir. Ülkemiz, yamaç paraşütü sporcuları için coğrafyası gereği tam bir cennettir. En çok tercih edilen yamaç paraşütü noktalarından bazıları ise; Fethiye Babadağ, Denizli Dinamit Tepe, Adıyaman Nemrut ve Erzincan Munzur Dağları gibi noktalardır.

Yamaç Paraşütü

Paylaş :

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herhangi bir sorunuz mu var ?

Profesyonel Müşteri Temsilcilerimizden Yardım Alın

Table of Contents

Canlı Destek
Canlı Destek
İstanbul Extrem
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?