Sevdiklerinize Yamaç Paraşütü Bileti Hediye Edin

Yamaç Paraşütü
yamaç paraşütü bileti

Yamaç Paraşütü Bileti Hediye Edin

Sevdiklerinize özel günlerde veya içinizden geldiği bir anda hediye edecek bir şey bulamıyorsanız sizin için harika bir fikrimiz var. Sevdiklerinize unutamayacakları bir deneyim yaşatmak istiyorsanız onlara yamaç paraşütü bileti hediye edebilirsiniz. Böylece hem doğayla iç içe olup hem de şehrinizi kuşbakışı izleyebilmelerini sağlayabilirsiniz. Sevdiklerinize yamaç paraşütü bileti hediye edin çünkü onlara özgürlükten daha kıymetli bir hediye veremezsiniz. Yamaç paraşütü deneyimini sayenizde yaşamaları, sizi hiçbir zaman unutmamalarını sağlayacak.

Sevdiklerinize yamaç paraşütü hediye etmek istiyorsanız bulunduğunuz ilde veya tatile gideceğiniz yerde gerekli kurumlarla iletişime geçebilirsiniz. Sevdiklerinize yamaç paraşütü bileti hediye etmek elbette ki akla ilk gelen seçenek olmayabilir fakat kuşkusuz en mükemmel seçeneklerden biri. Çünkü bu deneyimi onlara yaşatmak daha önce hiç hissetmedikleri duygular için size minnettar olmalarını sağlayacak. Eğer bu fikir aklınıza yattıysa, ardından gelecek sorulara cevap olmak için yamaç paraşütü hakkında biraz bilgi verelim.

Yamaç Paraşütü Nedir ?

Yamaç paraşütü 1980’lerde keşfedilmiş ve günümüze kadar pek çok aşama kaydetmiş bir hava sporudur. Adrenalin sevenlere heyecanı bol anlar yaşatan yamaç paraşütü aslında oldukça da güvenli bir spordur. Yamaç paraşütü yapmak için isterseniz eğitimli pilotlar eşliğinde tandem uçuşu yapabilir; isterseniz de gerekli eğitimlerden geçtikten sonra tek başınıza uçuş yapabilirsiniz.

Basitçe açıklamak gerekirse, kalkışın yapılacağı alana serilen paraşüt pilotun koşması veya yürümesiyle hava ile dolarak havalanır ve böylece uçuş başlamış olur. Paraşüte bağlı olan ipleri tutan kolonlar sayesinde pilot tek bir elden paraşüte yön verebilir. Mekanizma olarak her ne kadar basit görünse de oldukça katı ve uzun bir eğitim gerektirmektedir.

Yamaç paraşütü yapabilmek için lazım olan en önemli şey ise hava koşulları ve rüzgar yönüdür. Bunlar sağlandıktan sonra sizde aranan şey ise belirli sağlık standartlarıdır. Yani hamile olmamanız, 100 kilogramdan ağır olmamanız, sara hastası olmamanız, tansiyon hastalığınızın olmaması, kalp hastası olmamanız ve astımınızın olmaması gerekmektedir.

Bunlar havadayken istenmeyen durumlar yaşanmasın diye koyulan kurallardır. Eğer 16 yaşından küçükseniz de uçuş için ailenizin onayını almanız gerekmektedir. Tüm koşullar sağlandığında size uçuşun keyfini sürmek kalır.

 

Nerelerde Yamaç Paraşütü Yapılır ?

Türkiye yamaç paraşütü sporu için adeta bir cennet. Çünkü coğrafyası gereği birçok tepeye ve dağa sahip. Türkiye’deki en popüler yamaç paraşütü alanlarından bazıları ise şöyle; Fethiye Babadağ, Erzincan Munzur Dağları, Denizli Dinamit Tepesi, Adıyaman Nemrut Dağı, Kaş Asas Tepesi.

Yamaç Paraşütü

Paylaş :

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herhangi bir sorunuz mu var ?

Profesyonel Müşteri Temsilcilerimizden Yardım Alın

Table of Contents

Canlı Destek
Canlı Destek
İstanbul Extrem
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?