Yeşil İle Mavinin Dansı 2022

Yamaç Paraşütü
Yeşil ile Mavinin Dansı

Yeşil İle Mavinin Dansı

Gökyüzüne ulaşmak herkesin hayallerini süsler. Bu hayali gerçeğe dönüştürmenin en kolay yolu ise yamaç paraşütüdür. Yamaç paraşütü için oldukça önemli bir nokta olan Baba dağ görsel zenginlik bakımından da oldukça büyüleyicidir. Baba dağın eteklerindeki yeşilin farklı tonları ile gökyüzü ve Ege Denizinin büyüleyici mavisi adeta dans içindedir. Fethiye’de bulunan Baba Dağ eşsiz görüntüsü ve doğal güzelliklerinin yanı sıra turistik olarak da birçok zenginliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Yeşil ile mavinin dansına Fethiye’den binilecek transfer araçları ile Baba dağın güzelliklerine dalıp varış noktasına doğru harekete başlıyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından yamaç paraşütünü yapacağımız bölgeye ulaşıyoruz. Dünyanın en yüksek ticari kalkış yerleri arasında yer alan Baba dağ 1969 metre yüksekliğinde. 

Fethiye’ye ve Ölüdeniz’in kuş bakışı manzaralarına dalıp gitmemek mümkün değil. Binlerce kişinin her gün Baba dağ’dan gerçekleştirdiği yamaç paraşütü uçuşlarında yalnız uçuşların yanı sıra pilot eşliğinde tandem uçuş adı verilen turistik uçuşlarda gerçekleştirmek mümkün. Bu uçuşlarda herhangi bir deneyim, tecrübeye gerek duyulmuyor.

1969 metre yükseklikten Ölüdeniz manzarasına kendinizi salmak için alanda hazırlıkları yaparak kalkış bölgesine ilerliyoruz. Bu yükseklikten adrenalini bol bir uçuş gerçekleştirebileceğiniz gibi düz, sakin ve pürüzsüz uçuşta yapabilirsiniz. Burada tercih tamamen kişiye kalmış. Her şeyi tamamlayıp uçuş anına geçtiğinizde bölgenin eşsiz manzarası ayaklarınızın altında sizi bekliyor olacak. Mavi lagünün üzerinde süzülürken yaşayacağınız duygunun tarifi imkansız demek yanlış olmaz.

Yamaç Paraşütü ve Korku

Yamaç paraşütünde korku unsuru olmazsa olmazdır. Aslında bakıldığında tüm macera aktivitelerinde korkunun başrolde yer alması bu işlerin heyecanlı olmasını sağlayan şeydir. Yamaç paraşütü yapabilmek için bazı şartları da yerine getiriyor olmamız lazım. Bu şartları baz alırken tandem yamaç paraşütü üzerinden maddeler halinde sıralıyor olacağız.

  • Yamaç paraşütü için ağırlık en önemli unsurlar arasındadır. Belirli bir ağırlığın üzerinde maalesef yamaç paraşütü yapabilmek mümkün değildir. Bu sınır maksimum 100 kg olarak belirlenmiştir.
  • Yamaç paraşütü tandem uçuşlar için 18 yaşından büyük olmamız ya da veliden imzalı izin belgesi alınması gereklidir.
  • Yamaç paraşütü her yaştan insanın yapabileceği bir spor olsa da üst ve alt sınırları bulunmaktadır. 6 ila 85 yaş arasındaysanız yamaç paraşütü keyfine ulaşabilirsiniz

Bu şartları sağlıyorsanız anlattığımız serüveni Baba dağ’da ya da ülke genelinde herhangi bir yamaç paraşütü noktasında gerçekleştirebilirsiniz. Bulutlara dokunmak ve gökyüzünde bir kuş kadar özgür olmanın en kolay yolu yamaç paraşütü yapmak için hemen rezervasyon yaptırın.

Yamaç Paraşütü

Paylaş :

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herhangi bir sorunuz mu var ?

Profesyonel Müşteri Temsilcilerimizden Yardım Alın

Table of Contents

Canlı Destek
Canlı Destek
İstanbul Extrem
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?