Açıklama

Tekirdağ'da yamaç paraşütü yapmak sizin için şehrin gürültüsünden kaçmak adına mükemmel bir fırsat olacaktır. Hem doğayla bütünleşmek hem de yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız Tekirdağ'da yamaç paraşütüne en uygun lokasyon Şarköy'de bulunan Uçmakdere Köyü'dür. İstanbul'un merkezine yaklaşık 3 saatlik bir mesafede bulunan Uçmakdere manzarasının güzelliğiyle belki de bölgedeki en güzel lokasyondur. Buna olanak sağlayan şey ise Trakya'daki ikinci büyük yükselti olan 915 metrelik Ganos Dağı'dır. Ayrıca eski bir rum köyü olan Uçmakdere'nin rumca adının 'hoş yer' manasındaki Avdimio olmasının nedenini de köyü görünce anlayacaksınız.

Tekirdağ'da yamaç paraşütü yapmanıza olanak sağlayan Uçmakdere'yi Girit'in ünlü labirentlerine benzeten şey ise yine yamaç paraşütü olmuştur. Buradaki çoğu uçuş ise Atlas Doğa Ve Sportif Havacılık Kulübü (İnter Paraşüt) tarafından yapılmaktadır. Eğer ilk defa yamaç paraşütü yapıyorsanız tandem (iki kişilik) uçuşlar gerçekleştirebilir, profesyonelseniz de dilediğinizce Uçmakdere'nin güzelliğine kanat açabilirsiniz.

Tekirdağ'da yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız bir iki gün önceden İstanbul Extrem ile iletişime geçerek uygun hava durumunun olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor. Tekirdağ'da yamaç paraşütü yapılan 250 ila 620 metre arasında üç tepe bulunuyor. Ayrıca iniş noktası olan Bakır plajda ise sizi güzel bir tesis beklemekte. Burada uçuş öncesi piknik yapabilir, doğayla bütünleşebilir ve keyfinizi iki katına çıkarabilirsiniz. Eğer meteorolojik olarak en uygun şartlara sahipseniz en yüksek nokta olan 620 metreden atlamanız manzaraya daha çok doymanızı sağlayacaktır. Havadayken pilotunuza adrenalin isteğinizi belirtirseniz pilotunuz manevralarla sizi heyecana doyuracaktır. Tekirdağ'da yamaç paraşütü yaparak hem unutulmaz bir uçuş deneyimi yaşamak hem de doğanın nimetlerinden faydalanmak isterseniz Uçmakdere tek adresiniz olmalı.

Yamaç Paraşütü Yapmak İçin Neler Gereklidir?

Yamaç paraşütü yapmak adrenalin severlerin en çok tercih ettiği hava sporu. Sizi heyecana doyurmasının yanı sıra oldukça da güvenli bir spor. Elbette ki güvenli bir uçuş yapmanızı sağlamak için gerekli bazı şartlar bulunmakta. Yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız fiziki olarak belirli standartlara uymanız gerekmektedir. Bunlar hamile olmamak, kalp hastası olmamak, sara hastası olmamak, tansiyon rahatsızlığınızın olmaması, astım hastası olmamak ve 100 kilogramdan ağır olmamaktır. Eğer gerekli standartlara uyuyorsanız geriye pilotunuzdan alacağınız kısa bir bilgi ve uçuşun tadını çıkarmak kalıyor.

Teçhizat olarak ise olmazsa olmaz tabi ki bir paraşüt. Yamaç paraşütü yapacaksanız en azından paraşütü birazda olsa tanımanız önerilir. Paraşüt dört ana bölümden oluşmaktadır. Bunlar kanat, ipler, kuşam ve kolonlardır. Her bölümün farklı görevleri bulunmakta ve uçuşunuzu güvenli hale getirmek adına kaliteli bir malzemelerden yapılmaktadırlar. İlk kez yapacağınız yamaç paraşütünde size eğitimli bir pilot eşlik edecektir. Bu şekilde iki kişilik yapılan uçuşlara ise Tandem Uçuşu adı verilmektedir. Buradaki avantaj ise korkularınızı aşmada ve endişelerinizi gidermede tecrübeli birinden faydalanabilmeniz olacaktır. Pilotunuzun verdiği brifing sonrası yapmanız gerekenleri eksiksiz yapar ve paniğe kapılmadan keyif almaya konsantre olursanız unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Yamaç paraşütü hakkında en fazla sorulan sorulardan birisi uçma zamanıdır. Bu sporda sabah saat 08.00 itibariyle uçuşlar başlar. Akşam ise güneşin batmasına yarım saat kalana kadar spora devam edilmektedir. Zaman olarak uçuş sezonu da en merak edilen konular arasında bulunmaktadır. uçuş sezonu nisan ayı itibariyle başlar Kasım ayına kadar devam etmektedir. genel olarak uçuş için zaman dilimi ve sezonlar bu aralıklarda oluşur.

Yamaç paraşütü yapacaklar için belli bir kilo ve yaş sınırı belirlenmişti. Uçuş sırasında kanatların taşıyacağı ağırlık, sizin ve pilotunuzun kilosu ile birlikte hesaplanır. Ayrıca hava şartları da uçuş için kilo sınırına etki etmektedir. genel olarak üst sınırda 120 kiloya kadar çıkılabilir. Alt sınırda ise 45 kilo olabilir. Elbette yolcuların performansları ve fiziksel özellikleri bu sınırlara etki etmektedir. yaş sınırı olarak 4 yaşına kadar düşüş olabilir. Fakat 18 yaş altında aile izni gerekmektedir. Üst sınırda ise aslında keskin bir sınır bulunmaz. Fakat 85 yaş üstü kronik rahatsızlıklar ve fiziksel yetersizliklerden dolayı uçuş için uygun olmayabilir.

Yamaç paraşütü yapacak yolcuların en çok merak ettikleri konulardan birisi uçuş sonrasında havada ne kadar kalacaklarıdır. Termiğe bağlı olarak değişecek bu zaman diliminde en az 25 dakika havada kalınmaktadır. Pilotlar rüzgar durumuna bağlı olarak yolcuları en fazla sürede havada tutmaya gayret edecektir. standart bir uçuşta yolcular ortalama 35 dakika kadar havada kalabilir.

Yamaç paraşütü yapmak isteyen yolcuların giyimi rahat olmalıdır. Havada geçirilecek zamanda ya da kalkış ya da inişlerde sizi rahatsız etmeyecek kıyafetlerin giyilmesi doğru olacaktır. Özellikle uçuş için seçilecek spor ayakkabıları son derece sağlam olması gerekir.

Yamaç paraşütü yapmak için gerekli malzemeler sizlere ekibimiz tarafından verilecektir. Bunun için sizin sadece su ve güneş gözlükleriniz ile yolculuğa gelmeniz yeterli olacaktır. Uçma aşamasında tüm ayrıntılar ekibimiz tarafından halledilir.

Yamaç paraşütünde tandem uçuş olarak bilinen pilot ile uçuşta herhangi bir ön hazırlığa gerek yoktur. kalkıştan hemen önce ekibimiz tarafından sizlere gereken bilgiler verilir.

Yamaç paraşütü yapmak, İstanbul Extrem tarafından sağlanan güvenlik imkanlarına uygun bir biçimde gerçekleştirilir. Yani sağlıksal bir problemi olmayan kişiler için yamaç paraşütü bir tehlike arz etmemektedir. Zaten ilk kez deneyimleyecek olan kişileri pilotlarımız ile birlikte bir tandem uçuş yapmalarını tavsiye ederiz.

Doğa sporları arasında yer alan yamaç paraşütü genel kapsamıyla diğer spor türlerinden çok daha farklıdır. Normal spor yapan bireylerden farklı olarak daha çok heyecan ve cesaret amacıyla yapılan bir spor türüdür. Kilo verme veya kilo almak gibi hedefler için yapılan spor türlerinden çok daha farklıdır

Yamaç paraşütünü her kişinin yapma şansı vardır. Ancak kilosu 120 kilo ve üzeri olan kişilerin yamaç paraşütü yapması sağlık açısından ve güvenlik açısından sakıncalıdır. Sağlık problemi olmayan ve herhangi bir kısıtı bulunmayan herkes yamaç paraşütü yapabilir. Yamaç paraşütü aktivite olarak eğlenceli bir spor olduğu için her kişinin yapmayı isteyeceği bir şeydir. Ancak söylenilen sağlık koşullarının karşılanmaması durumunda hem pilotlarımızın yaşamını riske atmamak hem de sizin yaşamınızı riske atmamak için uçuşa izin veremeyiz.

İstanbul’dan arayan müşterilerimizin çoğu ilk olarak bu soruyu soruyorlar. İstanbul’un gelişmişlik düzeyinden dolayı böyle yerlerin kalmadığını düşünüyorlar. Ancak biz İstanbul Extrem olarak İstanbul’un her iki yakasına da ayrı ayrı hizmetimizi taşımayı başardık. İstanbul Anadolu yakasında Şile’de bulunan merkezimiz sayesinde Anadolu yakasında yaşayan müşterilerimize hizmet verebiliyoruz. İstanbul Avrupa yakasında yamaç paraşütü hizmetlerimiz için Silivri, Karaburun ve Ormanlı Köyü’nü sizlere tavsiye ediyoruz. İstanbul karmaşasından bıkan herkes için İstanbul’da hala kafa dinleyebileceğiniz yerler ve aktiviteler mevcuttur.

İstanbul Extrem firması olduğumuz için yalnızca İstanbul’da şubelerimiz olduğunu düşünmeyin. İstanbul’un yanı sıra 20 farklı bölgede hizmet verebiliyoruz. İstanbul’un dışında bu bölgeler; İzmir, Ankara, Tekirdağ, Balıkesir, Antalya, Sakarya, Adana, Bursa, Eskişehir, Fethiye, Hatay, Kayseri, Mersin, Nevşehir, Samsun, Sivas ve Van olarak sıralanabilirler. Bütün bölgelerimizde eşsiz bir manzarayı hedefliyor ve her seferinde yaşattığımız anın tadını çıkarmanız için profesyonel düzeyde çalışıyoruz.

Dünya çapında bu spor ilk başlarda Fransa ve İsviçre’de Alplerden yapılan atlamalar sonucunda ortaya çıktı. Türkiye’de bu spor dalı 1985 yılında ilk kez denendi. Serbest atlayış biçiminde yapılan bu aktivite 1995 yılında Türk Hava Kurumu’nun kabul etmesiyle birlikte doğa sporları kategorisinde yerini almış oldu.

Fethiye’de haberlerde gördükleri için insanlar sürekli Fethiye hakkında sorular soruyorlar. Babadağ’dan yapılan uçularımız ile gerçekleşen bu uçuş deneyimi insanları olumlu biçimde etkiliyor. Fethiye’nin Babadağ bölgesinden 4 farklı noktada gerçekleştirilen bu uçuşlarımız ile unutulmaz bir macera fırsatını tatilinize ekleyebilirsiniz.

Sahip olduğum her çalışanımız bütün eğitimlerini tamamlamış ve daha önce çok kez tecrübe edinmiş kişilerden oluşuyorlar. Yani müşterilerimizin uçuş deneyimini en kaliteli hale getirmek için pilotlarımızı sürekli geliştiriyor ve onları test ediyoruz. Pilotlarımızın deneyimleri sayesinde müşterilerimizin güvenli bir uçuş yapması için gerekli bütün tedbirler tarafımızca alınıyor

UÇUŞ KARTI SATIN AL

İstanbul Extrem Uçuş Kartı İle Türkiye'nin İstediğin Noktasında Yamaç Paraşütü Yapabilirsin