İstanbul Yamaç Paraşütü 2023

istanbul yamaç paraşütü

İstanbul Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütünün derinliklerini keşfetmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sizin için kapsamlı bir rehber hazırladık. En önemli kurallar ve nasıl yapılacağına dair tüm temel bilgileri burada bulabilirsiniz. Yamaç paraşütüne atılmak için İstanbul’ un en iyi yerleri, sizin keşfetmenizi bekliyor! Güzel dağlarımız, her mevsim uçma hayalinizi gerçekleştirmeniz için size birçok fırsat sunuyor.

Yamaç Paraşütü Nedir ?

1980’li yılların başında hava sporları ile ilgilenen kişilerin bulduğu bir ekstrem spor türüdür. Yamaçlardan ücretsiz paraşütle inilebilmenizi sağlar. Yamaç paraşütü, özel bir  iniş veya kalkış pisti gerektirmediği için genellikle diğer ekstrem sporlara göre daha erişilebilir bir spordur. Aynı zamanda  yamaç paraşütü dünyanın en hızlı gelişen hava sporudur.

Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır ?

Öncelikle atlayışınızı yapacağınız tepeye paraşütle çıkmalısınız. Paraşüt ağırlığının 6 ila 15 kg arasında değişkenlik gösterecektir. Tepeye çıktığınızda ihtiyacınız olan tek şey bir yamaç paraşütü kanadına sahip olmaktır. Yamaç  paraşütünü kullanacağınız alanın ağaç veya yapı gibi herhangi bir şey tarafından engellenmediğinden emin olmalısınız. Yamaç paraşütü pilotu tepeden aşağı  doğru orta seviyede koşmalıdır. Çok hızlı koşmaya gerek yoktur çünkü rüzgar zaten size yeterince yardımcı olacaktır. Yamaç paraşütünde kullanılan spor paraşüt türü daha kolay kalkış ve iniş için tasarlanmıştır. 

 

 

Sporda yaygın olan birinden öğrenmek her zaman daha iyi bir seçimdir. İstanbul’ da yamaç paraşütü yapmak isterseniz her türlü bilgiye https://www.istanbulextrem.com adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. https://www.istanbulextrem.com/iletisim/ linkini tıklayıp iletişime geçerek, yamaç paraşütü kursları sayesinde bu ekstrem sporu kolaylıkla hayatınıza getirebilirsiniz. Kuşlar kadar özgür olmak istiyorsanız, hayallerinizi ertelemeyin. Sizler de gökyüzüne bizimle birlikte kanat açın.

İstanbul Yamaç Paraşütü Kuralları Nelerdir ?

Her işin mutlak kuralları olduğu konusunda hem fikiriz öyle değil mi ? Ama konu yamaç paraşütüyse kurallara daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Kurallarına harfiyen uyduktan sonra yamaç paraşütünde korkulacak hiçbir şey yoktur. Kurallar neymiş, buyurun beraber inceleyelim.

·        Yamaç paraşütü yaparken ilk dikkat etmeniz gereken şey rüzgardır. Rüzgara dikkat etmeden yamaç paraşütü yaparsanız paraşütünüz kapanabilir veya kendinizi kontrol edemeyebilirsiniz.

·        Tüm uçuşlarda kask takılması zorunludur. 

·        Uçuş sırasında görüş mesafesi 1800m’den az olmamalıdır.

·        Seçilen uçuş alanları uçuşa uygun bir şekilde olmalıdır. ( Çalı veya ağaç gibi engeller olmamalıdır.)

·        Kalkış ve iniş alanları, rüzgar şekli vb. dikkate alınmalıdır. Ayrıca uçuş alanında ilk yardım çantası bulundurulmalıdır.

·         Astım hastaları, hamileler, epilepsi hastaları ve kalp hastaları dışında 100 kilonun altındaki herkes yamaç paraşütü yapabilir.

 

 

İşte bu kadar! Yamaç paraşütünün kuralları çok basittir, bunlara uyarsanız  özgürlüğe doğru emin adımlarla yol açmış olacaksınız.

istanbul Yamaç Paraşütü İçin En iyi Zaman Hangi Zamandır ?

Yamaç paraşütü Türkiye’de oldukça gelişmiştir. Bu sporu denemek isterseniz, zamanlama açısından bir kaç şeye dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan birisi hava durumudur. Havanın kuru olması ve rüzgarların 18 mph’den daha düşük olması gerekir. Yeni başlayanlar için ideal koşullar 2 mil – 15 mil arasındadır. Havanın güneşli olması önemli değil çünkü hava yukarı doğru zorlandığı için bulutlu bir günde bulutlu bir gün sizin için daha iyi, uçmak için hava akımını kullanabiliriz.

 

Termik koşullar, güneş havayı ısıttığında ve bazen bulutların tabanına kadar dönmemize izin verebilen kümülüs bulutu oluşturduğunda yaratılır. 

 

 

Koşullar gün boyunca değişebilir, iyi bir hava durumu tahmini almak önemlidir. Bizler birkaç farklı kaynak kullanırız. Çok şiddetli rüzgarlarda veya koşullarda uçmak, yamaç paraşütü pilotları için tehlike oluşturur ve büyük bir kaza nedenidir İstanbul Extrem olarak havanın durumuna çok dikkat ettiğimize dair sizi temin ederiz.

İstanbul Yamaç Paraşütü

İstanbul, hem
acemi hemde ileri düzey pilotlar için harika uçuş maceralarının yaşanabileceği,
hava koşullarına oldukça dayanıklı bir konumdadır. Sizde bizimle hayallerinize
kanat verin! Düşünsenize, karadan kurtuluyorsunuz ve hayatınızda ilk kez bir
kuş gibi gökyüzünde özgürce uçuyorsunuz. Kulaktan kulağa bir sırıtışla sahaya
ineceksiniz ve bu deneyimi ömrünüz boyunca unutmayacak, hemen tekrar yapmak
isteyeceksiniz!

 

Dünyanın en iyi ve
en güvenli yamaç paraşütü alanlarından birini sunan yerlerden birisi de Çatalca
ilçesine bağlı Ormanlı köyüdür.  Bu güzel köy, İstanbul’ un merkezine 80
km uzaklıktadır. Her zaman kontrolü elinde tutan deneyimli bir rehberle heyecan
verici 15 ila 25 dakika havada kalmanın tadını çıkarın.İstanbul Yamaç Paraşütü için firmamızla iletişime geçerek rezervasyon yaptırabilirsiniz

 

İstanbul’ un
zirvesinde, profesyonel pilotlarımızdan alacağınız 5 dakikalık brifing
sonrasında, göklere uçma deneyiminize başlamaya hazırsınız. Dağdan atladıktan
sonra, yaklaşık 25 dakika boyunca bölgenin en güzel yerleri üzerinde gökyüzünde
özgürce uçarken, İstanbul’ un eşsiz manzarasının keyfini çıkarın. Heyecan
verici ve dünyevi olmayan uçuşunuzun sonunda yere indikten sonra, deneyiminizin
sona erdiği tur başlangıç noktanıza geri döneceksiniz.

Yamaç Paraşütü

Paylaş :

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herhangi bir sorunuz mu var ?

Profesyonel Müşteri Temsilcilerimizden Yardım Alın

istanbul yamaç paraşütü

Kadın Yamaç Paraşütü Pilotu Olur Mu ?

Yamaç paraşütü eğitimini alan herkes tarafından yapılan spor dallarındandır. Havada yapılan bu spor için özel bir fiziksel yetenek gerekmemektedir. Ayrıca yamaç paraşütünde yaş olarak da sınırlama yer almaz. Profesyonel olarak yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin bu işin eğitimini almış olmaları yeterlidir. Yamaç paraşütünde cinsiyet ayrımı kesinlikle olmaz.

Kadınlara Yamaç Paraşütü Eğitimi

Yamaç paraşütünü eğitimli bir şekilde gerçekleştirmek isteyenler kurslara başvuruda bulunur. Bu sporun başvurularında istenen şartlarda cinsiyet kesinlikle bulunmamaktadır. Bazı durumlarda erkeklerin yapamadığı yamaç paraşütü kadınlar tarafından rahatlıkla yapılabilir. Herhangi bir hastalık durumunda eğitim almak mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda kadın ya da erkek ayrımı yapılmaz. Yamaç paraşütü insan sporudur. Yani cinsiyet fark etmeden eğitimli tüm insanlar yamaç paraşütü yapabilir.


Ülkemizde bugün yüzlerce kadın sporcu yamaç paraşütü yapmaktadır. Genelde kadınlara karşı oluşan önyargı bu sporda da kendini göstermektedir. Pek çok kişi kadınların içinde bulunduğu fiziksel durumları dezavantaj olarak görebilir. Fakat yamaç paraşütünde bu tarz dezavantajlardan bahsetmek mümkün değildir.

Özgürlüğe Kadın Yamaç Paraşütü Pilotu İle Kanat Açın

Yamaç paraşütü heyecan ve özgürlüğün temsilcisi olarak görülen sporlar arasında yer alır. özgür bir şekilde uçmak isteyenler yamaç paraşütü ile göklere açılır. Bazen yamaç paraşütünde birlikte uçulacak pilotlarda cinsiyet özelliği aranabilir. Böyle durumlarda bayan pilotlar ile özgürlüğü doyasıya yaşamanız sağlanır. Gökyüzünde istediğini gibi hareket edebileceğiniz, rahat rahat konuşabileceğiniz bayan pilotlar ile yolculuk daha keyifli hale gelecektir.

Kadın elinin değdiği her şey güzelleşir. Gökyüzünde bir kadın pilot ile yapılacak uçuşlar çok daha huzurlu ve güzel bir hal alacaktır. Yaşam felsefesi olarak, rahatlık olarak ya da tamamen tercihen kadın pilotlar ile uçmak isteyenler ülkemizde bu isteklerini rahatça karşılamaktadır. İstanbul semalarında yapacağınız uçuşta kadın pilot bulmak bu gün için çok kolaydır. Çünkü ülkemizde hizmet veren yüzlerce kadın pilottan bahsetmek mümkündür.

Pilot ile gerçekleşen tandem uçuşlarda yanında bir kadın olmasını isteyenler rahatlıkla bu isteklerine cevap alabilir. Tıpkı erkekler gibi kadınlar da son derece güvenli olarak yamaç paraşütü yapabilir. Erkeklerden daha iyi kontrol sağlayarak refleks gösterebilir. Bu bakımdan bayan yamaç paraşütçü ile uçuşlar her anlamda güvende tamamlanır. Ülkemizde bayan yamaç paraşütçü adaylarına her gün bir yenisi eklenerek sayıları artmaktadır.

Yamaç Paraşütü

Paylaş :

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herhangi bir sorunuz mu var ?

Profesyonel Müşteri Temsilcilerimizden Yardım Alın

Table of Contents

Canlı Destek
Canlı Destek
İstanbul Extrem
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?